Specialista na propojení fotovoltaiky s dalšími systémy do efektivního celku

phoneIco+420 739 560 460

volejte po-pá: 8:00–17:00

mailIcoinfo@czrg.eu

ozveme se vám do 48 hod

mailIcoPoptat realizaci

Jaké jsou typy tepelných čerpadel?

Existuje několik různých typů tepelných čerpadel, které využívají různé zdroje tepla a cílové médium pro vytápění a ohřev vody. Zde je krátký popis čtyř hlavních typů tepelných čerpadel:

1. Tepelná čerpadla vzduch-vzduch

Tato čerpadla odebírají teplo z okolního vzduchu a přeměňují na teplý vzduch pro vytápění. Jsou snadno instalovatelná a nevyžadují zvláštní zemní nebo vodní zdroje. Jsou vhodná pro menší nemovitosti.

2. Tepelná čerpadla země-voda

Tyto systémy odebírají teplo z půdy prostřednictvím zemních kolektorů nebo sond a přenášejí ho do systému vytápění nebo ohřevu vody. Jsou velmi efektivní, díky má stabilní teplotě po celou topnou sezónu. Je třeba mít k dispozici dostatečný prostor pro zemní kolektory nebo vrtání sond.

3. Tepelná čerpadla voda-voda

Tato čerpadla využívají teplotu vody z podzemního pramene, jezera nebo studny k vytápění nebo ohřevu vody. Jsou velmi efektivní, ale vyžadují přístup k vodnímu zdroji, což může být omezením.

4. Tepelná čerpadla vzduch-voda

Tato čerpadla odebírají teplo z okolního vzduchu a přenášejí ho do systému vytápění nebo ohřevu vody. Jsou podobná tepelným čerpadlům vzduch-vzduch, ale místo toho vytápějí vodu. Jsou vhodná pro nemovitosti bez velkého pozemku.

 

Každý typ tepelného čerpadla má své výhody a omezení. Volba správného typu závisí na:

  • specifických podmínkách vaší nemovitosti,
  • dostupnosti zdrojů tepla
  • a vašich preferencích.

Je důležité zvážit různé faktory, jako je náklad na instalaci, účinnost a ekologický dopad, předtím než se rozhodnete pro konkrétní typ tepelného čerpadla.