Aktuality

Tepelná čerpadla a fotovoltaické panely se řadí mezi často používané ekologické zdroje energie. Jejich hlavní výhodou je výroba ať už teplé užitkové a topné vody nebo elektrické energie při nízkých provozních nákladech.

Fotovoltaické panely rostou na střechách rodinných domů, ale i jiných budov jako houby po dešti. Důvodem je jejich lepší dostupnost nejen díky klesající ceně, ale i díky dotacím. Nejde však o jednoduché systémy. Jejich nejvyšší spolehlivost, účinnost a tím i nejrychlejší návratnost zajistí dodávka solární elektrárny na klíč. V článku vám takové...

I v roce 2022 bude pokračovat dotační program Nová zelená úsporám, který nabízí lidem peníze na výměnu kotle, zateplení domu, stavbu fotovoltaické elektrárny a další úsporné projekty. V říjnu byl program rozšířen na bytové domy po celé ČR, sloučen s programem Dešťovka a nabízí bonusy za kombinaci více opatření.

Dotační program Ministerstva životního prostředí, známý jako kotlíkové dotace, umožňuje majitelům rodinných domů zažádat o finanční příspěvek na výměnu neekologických kotlů na pevná paliva.